Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6’nın resmi tanıtım görüntüsü sızdırıldı

Samsung’un merakla beklenen katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6’nın resmi tanıtım görseli internete sızdı. İlk olarak Samsung’un Kazakistan sitesinde fark edilen ve ardından silinen bu poster, altıncı nesil katlanabilir telefonların en net görüntüsünü sunuyor. Güney Koreli teknoloji devi, 10 Temmuz’da gerçekleşmesi beklenen Galaxy Unpacked etkinliğinde birçok yeni cihaz tanıtmayı planlıyor.

Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6’nın sızdırılan promo görüntüsü, daha önce ortaya çıkan CAD tabanlı render’larla büyük ölçüde örtüşüyor. Galaxy Z Fold 6, keskin köşeleri ve arka tarafta yer alan hap şeklinde çıkıntılı kamera adası ile dikkat çekiyor. Kenarları da selefine göre daha az yuvarlak. Görselde, Gri renkte görülen Z Fold 6’nın muhtemelen Silver Shadow adıyla pazarlanacağı düşünülüyor. Bir diğer fark ise kamera sensörlerinin etrafındaki halka, oluklu bir dokuya sahip olacak.

Galaxy Z Flip 6’ya gelince, büyük kozmetik değişiklikler yapılmayacak ve selefi ile aynı tasarımı koruyacak. Yan tarafta güç düğmesine entegre edilmiş parmak izi tarayıcısı ve arka kısımda dosya simgesi şeklinde kapak ekranı bulunacak. Kamera yerleşimi de yatay olacak ancak sensör halkası cihazın rengiyle belirginleşecek. Promo görselde, Z Flip 6’nın açık mavi renkte olduğu görülüyor.

Şu ana kadar ortaya çıkan söylentilere göre, Samsung Galaxy Z Fold 6 ve Z Flip 6, Snapdragon 8 Gen 3 işlemci ile güçlendirilecek, geliştirilmiş bataryalarla gelecek ve 25W hızlı şarj desteği sunacak. Lansman etkinliği yaklaştıkça daha fazla detayın ortaya çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir